V roce 1980 měl Christopher James Greicius, sedmiletý chlapec bojující s leukémií, zvláštní cíl — stát se policistou. V reakci na to se jeho přátelé, rodina a komunita ve Phoenixu v Arizoně sešli, aby splnili jeho přání a zároveň dali vzniknout celosvětovému hnutí, které od té doby zasáhlo miliony životů.

Dnes je deklarovaným posláním Make-A-Wish Foundation „vytvářet život měnící přání pro děti s kritickými nemocemi“. Organizace, která působí v Severní Americe a v téměř 50 zemích na pěti kontinentech, se může pochlubit působivou sítí dobrovolníků čítající více než 45,000 500,000 jednotlivců, kteří od svého založení společně splnili téměř XNUMX XNUMX přání po celém světě, což z ní dělá největší organizaci plnící přání na světě. .

Ti, kteří pracují s Make-A-Wish nebo „wish children“, které těží z jeho poslání, potvrzují emocionální dopad a rezonanci, kterou každé přání nese pro jednotlivce, rodiny a komunity, které se zapojí. Ale účinek Make-A-Wish je pociťován daleko za samotným zážitkem přání. Studie dopadu přání z let 2011–2013 zdůraznila významné přínosy pro duševní zdraví jak pro děti, které si přejí, tak pro jejich nejbližší rodiny, včetně:

  • 97 % dospělých, bývalých dětí, které si přály, říká, že se jim zlepšilo duševní a emocionální zdraví.
  • 89 % lékařů tvrdí, že věří, že zkušenost s přáním může ovlivnit fyzické zdraví dětí.
  • 75 % zdravotníků poznamenalo, že zkušenost s přáním snížila depresi nebo smutek jejich pacienta.

Stejně jako mnoho neziskových organizací se Make-A-Wish nyní potýká s novými výzvami, které přinesl COVID-19, což způsobilo, že organizace našla nové způsoby podpory dětí a jejich rodin na dálku díky pokynům pro sociální distancování a bezpečnostním opatřením. chránit rizikové jedince, kteří již bojují s jinými závažnými nemocemi.

Nedávno jsem mluvil s Kathrin Brewer, prezidentkou a generální ředitelkou Make-A-Wish ve středním a jižním Texasu, a Shelby Gill, ředitelkou komunikačních a rozvojových operací, abych lépe porozuměl tomu, jak se jejich kapitola – jedna z největších v zemi – s těmito problémy vyrovnává. nové výzvy a inovace, aby i nadále podporovaly poslání organizace.

Přepis:

Poznámka: Přepis byl z důvodu srozumitelnosti upraven


John Yarbrough: 

Ahoj všichni. Je tu opět John z Lifesize pro další vydání naší série Leadership Conversation. Dnes mám se mnou dva speciální hosty, Kathrin Brewer, prezidentku a generální ředitelku pobočky Make-A-Wish Central & South Texas, a také Shelby Gill, ředitelku komunikace a vývojových operací. Kathrin, Shelby, jak se vám oběma dnes ráno daří?

Kathrin Brewer: 

Dobře, děkuji. Je opět krásný den.


Shelby Gill: 

Jo, daří se mi to.


John Yarbrough: 

Make-A-Wish je neuvěřitelná organizace, kterou mnozí z nás znají a něco o ní slyšeli. Ale pro ty z publika, kteří možná neznají vaše poslání, Kathrin, co s nimi můžete sdílet o tom, co dělá Make-A-Wish v našich místních komunitách?


Kathrin Brewer: 

Tak určitě. Díky, Johne, a díky, že nás tu máte. Plníme přání dětem, které se potýkají s vážnými nemocemi. Důležitou součástí našeho poslání je obohacovat lidský stav o naději, sílu a radost.


John Yarbrough: 

Děkuji. Shelby, ve vaší roli ředitele komunikace a vývoje, jak vypadá váš den?


Shelby Gill: 

Řekl bych, že moje nejoblíbenější část mé práce je aspekt vyprávění. Máme příležitost vyprávět úžasné příběhy o těchto dětech a poskytnout jim platformu, aby vyprávěly své vlastní příběhy. To je část mé práce, kterou opravdu miluji. Kromě toho dohlížím na všechny systémy za fundraisingem, tedy na správcovství a všechny ty věci, které se dají cítit dobře, což souvisí se získáváním peněz na pomoc při plnění přání.


John Yarbrough: 

Kathrin, podíváme-li se zpět v čase, možná na podzim minulého roku, jste prezidentkou a generální ředitelkou místní pobočky [Make-A-Wish], která pokrývá střední a jižní Texas. To je hodně území [k pokrytí]. Co se s námi můžete podělit o to, jak vypadá váš běžný den?


Kathrin Brewer: 

Je to opravdu zajímavé – to, co uvádíte o území, je pro naše operace velmi důležité. Máme kanceláře v Austinu a San Antoniu a další dobrovolnickou pobočku máme v Laredu. Plníme přání od Killeen Laredovi. Je to 300 ročně, takže je to skoro jedna denně. Musíme pokrýt tuto oblast nejen pro naše Wish rodiny a Wish děti – naši zaměstnanci a naši dobrovolníci pracují ve 42 okresech a chodí do domácností, aby dělali Wish rozhovory. A pak se naši členové představenstva, kteří jsou velmi zaneprázdnění profesionálové, scházejí, aby se scházeli jednou měsíčně v San Antoniu a Austinu a někteří cestovali mezi městy na schůzky.


John Yarbrough: 

Kathrin, poté, co bylo jasné, že koronavirus bude ničivý – mnoho z nás bylo nyní posláno domů a dva měsíce jsme se izolovali a pracovali na dálku – jak se věci změnily pro tým Make-A-Wish ?


Kathrin Brewer: 

Víš, Johne, bylo to opravdu neuvěřitelné. Ve středu 10. března jsme měli ranní schůzku zaměstnanců. Řekli jsme: "Hele, uděláme si schůzku doma, abychom si mohli vyzkoušet práci z domova." Někdo řekl: "No a co příští týden?" Řekl jsem: "No a co zítra ráno?" Ve skutečnosti jsme druhý den ráno z domova uspořádali Lifesize setkání. Fungovalo to tak dobře, že každý přišel a vzal si své věci. Do pátku jsme pracovali z domova a nechyběli ani minutu. Bylo to opravdu neuvěřitelné.


John Yarbrough: 

Dobře, to je skvělé slyšet. Shelby, můžeš mluvit trochu víc o tom, jaký pro tebe byl tento virtuální proces plnění přání? To je samozřejmě velká odchylka od toho, jak tento proces fungoval v minulosti. Ale jak bezproblémové to bylo? Bylo to něco, na co tým reagoval příznivě?


Shelby Gill:

Jednou z nejdůležitějších částí přání je úvodní rozhovor s přáním, kde děti začnou brainstormovat a přemýšlet o tom, jaké je jejich jediné skutečné přání. A tak jsme chtěli, aby byl tento proces stále opravdu výjimečný, ale samozřejmě jej doručit ve skutečně bezpečném formátu, který je v současnosti prostřednictvím Lifesize.

Zhruba před dvěma týdny jsme spustili naše první kolo virtuálních Wish rozhovorů. Včera [5. května] to bylo Dát úterý teď, což je jeden z největších dnů dárcovství na pomoc s úlevou COVID. Jeden z našich dobrovolníků plnících přání napsal na Facebook tento komentář: „Včera jsem vedl svůj první virtuální rozhovor s přáním pro Make-A-Wish Central and South Texas. I když to nebylo totéž jako být osobně, jsem tak ohromen schopností organizace nastavit infrastrukturu pro virtuální pohovory, aby se Abigail mohla i přes tyto náročné časy dostat o krok blíže svému přání. Zvažte prosím podporu Make-A-Wish ještě dnes.“

Myslím, že je úžasné vidět, že je to stále něco opravdu výjimečného a rezonuje s našimi dobrovolníky plnícími přání. Cítí se v tomto formátu dobře, že stále poskytují opravdu kouzelný a speciální rozhovor pro tyto děti.


John Yarbrough: 

Je úžasné slyšet, co stále děláte v komunitách podporujících rodiny v nouzi, navzdory všem logistickým výzvám, se kterými se mnozí z nás právě teď potýkají.

Kathrin, pravidelně pracuješ s rodinami, které procházejí těžkostmi. Představoval bych si, že pro mnohé z nich je to neuvěřitelně stresující období. Co se můžete podělit o své zkušenosti s rozhovory s těmito rodinami? čím procházejí? Jaké jsou jejich obavy a jak je Make-A-Wish podporuje?


Kathrin Brewer: 

Zabývají se stejnou podstatnou otázkou, kterou řešíme my nyní, když jsou naše životy ohroženy. Zabývají se ekonomickými problémy, které vidíme v souvislosti se ztrátou zaměstnání nebo snížením mezd. Naše rodiny si také musí vzít volno, aby se mohly postarat o své děti, a v takovém případě trpí ekonomickými potížemi – a navíc mají účty za lékařskou péči.

Zadruhé si myslím, že právě ta izolace je něco, s čím se nyní můžeme všichni ztotožnit. Naše rodiny musí být často samy, buď jen proto, aby se postaraly o zdravotní problémy, nebo ve skutečnosti kvůli citlivosti na zdravotní křehkost. Teď to také řešíme. Osobně to cítím. Opravdu mě bavilo mít práci, být zdravý a v bezpečí a užívat si jara. Teď zjišťuji, že se na mě izolace obrací. Stávám se citlivější a podobné věci. Nevím, jestli to tak cítí všichni, ale myslím, že teď se můžeme trochu ztotožnit s tím, čím naše rodiny každý den procházejí. Zažijí to 10x, a to je skutečně místo, kde si nyní můžeme začít představovat, jaké to je být rodinou s kriticky nemocným dítětem.


John Yarbrough: 

Shelby, Make-A-Wish, pro mnohé z nás ztělesňuje naději. Ztělesňuje pozitivitu. Je to zářící světlo v obdobích temnoty. Představil bych si, že vzhledem k tomu, co Kathrin právě popsala, všichni prožíváme tato období izolace jinak. Ale zároveň organizace sama šíří toto poselství naděje. Jak váš tým vyvažuje to, čím osobně procházíme, a zároveň pokračuje v naplňování širšího poslání organizace?

Shelby Gill: 

Myslím, že jsme skutečně přistoupili k přechodu z práce v kanceláři na práci doma s velkou empatií pro naše zaměstnance. Docela mě ohromila jen ta energie, která kolem sebe chtěla pokračovat v plnění přání a být ještě efektivnější. Myslím, že jsme ve spolupráci s naší kanceláří v San Antoniu posílili. Nedávno jsme měli schůzku, kde se naše okresní ředitelka San Antonia zmínila, že nikdy předtím neměla pocit, že bychom tak dobře spolupracovali a že tento COVID a my všichni skutečně spoléháme na digitální komunikaci. Způsob, jakým se naše kancelář v San Antoniu spoléhá na to, že s námi mluví, skutečně posílil náš tým.

Kromě toho jsme spolupracovali s naší národní kanceláří na vytvoření kampaně „poselství naděje“. Bylo opravdu úžasné vidět členy naší komunity, naše dárce, naše dobrovolníky a naše děti z přání, jak vysílají poselství naděje širší komunitě a poskytují rady, jak se vyrovnat s těžkými časy. Všichni naši zaměstnanci se této kampaně účastnili, takže myslím, že bylo opravdu krásné vidět komunitu, která z toho všeho vzešla.


John Yarbrough: 

Kathrin, z tvého pohledu, proč jsou přání tak působivá a proč rezonují tak, jak mají?


Kathrin Brewer: 

Nechci být příliš technický, ale ve skutečnosti je za [splněním přání] mnoho výzkumů, které ukazují, že dva nejlepší způsoby, jak zlepšit své osobní duševní zdraví, jsou pomáhat druhým nebo si udělat výlet. Když zažijeme naše výzvy Wish children, když se osobně zapojíme do přání a pak zažijeme jejich radost, naše zrcadlové neurony nám ve skutečnosti také pomáhají. Co se stane, ve skutečnosti existuje fyziologická odpověď, že když jsme šťastní, náš oxytocin a serotonin se zvyšují a náš adrenalin klesá. Naše krev se vrací zpět do našich orgánů a říká jim, že je čas se uzdravit. Proniká naší kůží. Vidíte, když jsou lidé ve stresu, jejich kůže stárne, protože krev nejde do kůže, ale do svalů, aby bojovali a utíkali. Naše děti nás vlastně léčí, když jim splníme přání. Je to docela úžasné.

John Yarbrough: 
To je úžasné. Je užitečné pochopit, proč je tak dobré vidět tyto příběhy v naději. Kathrin, můžeš mluvit o nějaké neočekávané výhodě plnění přání ve virtuálním prostředí? Změnilo to způsob, jakým jste schopni umožnit ostatním účastníkům účastnit se zkušeností, které poskytujete těmto rodinám?


Kathrin Brewer: 

Absolutně. Jak jsem řekl, naším posláním je obohatit lidský stav o naději, sílu a radost. Nyní, namísto pouze lidí, kteří jsou fyzicky přítomni u splnění přání, jsme schopni zapojit celou naši komunitu přátel a rodiny a zažít stejné emocionální povzbuzení, jako když víme, že jsme to udělali pro dítě hluboký rozdíl.


John Yarbrough: 

To je úžasný. Shelby, jedna poslední otázka pro tebe. Jako někdo, kdo pracuje v komunitách, pracuje s dárci, pracuje s rodinami, jak mohou jednotlivci právě teď podporovat neziskové organizace? Jaké jsou některé hmatatelné věci, které mohou lidé udělat pro podporu poslání Make-A-Wish, stejně jako dalších organizací, které dělají tuto neuvěřitelně důležitou práci v našich komunitách?


Shelby Gill: 

Pracujeme na místní úrovni a na celostátní úrovni a skutečně sdílíme naše přání v digitálnějším formátu. Řekl bych číslo jedna, zapojte se s námi online a sdílejte. Často si myslím, že lidé nechápou celý rozsah poslání Make-A-Wish a že většina našich dětí žije šťastný a zdravý život. Je to opravdu důležité. Přání je vnímáno jako součást léčebného procesu, takže si myslím, že čím více jsme schopni tento příběh sdílet, tím širší dosah máme.

Vím, že je to pro všechny těžké období, a tak si myslím, že s dárcovstvím je to v současnosti šedá zóna. Ale i nadále podporujeme neziskové organizace, kde můžete, a všichni se snažíme pokračovat v provozu, jak nejlépe dovedeme. Každý dar nám pomáhá splnit více přání v této opravdu těžké době. Opravdu věříme, že děti s vážnými nemocemi si zaslouží dětství a zaslouží si tyto chvíle naděje i v těch nejtemnějších dobách.


John Yarbrough: 

No, jako otec nemohu říci, jak moc si myslím, že práce, kterou děláte v našich komunitách, je důležitá a jak moc mě osobně ovlivňuje. Kathrin, z vašeho pohledu, jaké jsou některé hmatatelné věci, které mohou lidé právě teď udělat pro podporu poslání Make-A-Wish a dalších neziskových organizací?


Kathrin Brewer: 

Děkuji, že se ptáte. Je důležité vědět, že 85 % našich přání souviselo s cestováním, a proto jsou právě teď pozastavena. Ale zbylých 15 % je to, čemu říkáme „mít“, [jinými slovy] mít venkovní hřiště pro děti, které jsou zdravotně křehké, mít vnitřní hudební studio nebo nastavit nějakou počítačovou technologii. Lidé nám mohou pomoci tím, že nám pomohou podpořit tato věcná přání skutečnými materiály, fyzickými materiály nebo hotovostí, aby nám pomohli tyto materiály koupit. Právě teď byly naše dary skutečně sníženy, takže by bylo opravdu užitečné, kdyby nám lidé pomohli s dodáním těchto věcných materiálů.


John Yarbrough:

Děkuji. Myslím, že je to skvělá připomínka toho, že existují i ​​jiné způsoby, jak můžeme právě teď přispět všichni, i když finančně, někteří nejsou schopni. Dobře, Kathrin a Shelby, ještě jednou vám děkuji za váš dnešní čas. Děkujeme za úžasnou práci, kterou vy a celý váš tým odvádíte v našich komunitách. Oceňuji čas.


Kathrin Brewer: 

Děkuji, Johne.